Ďalšie informácie - cookies Vše, co potřebuješ vědět o elektro koloběžkách | LAMAX Electronics | SK
LAMAX Electronics
Elektro koloběžky LAMAX

Vše, co potřebuješ vědět o elektro koloběžkách

Koloběžky zažívají celosvětový comeback a vracejí se s pořádným upgradem – elektro motorem. "Koloběžkománii" tak propadají děti i dospělí. Není divu. Elektro koloběžka je jeden z nejrychlejších a nejlevnějších dopravních prostředků po městě. Zvažuješ, zda do ní jít? Jaká jsou pravidla pro jízdu na koloběžce, anebo jak vybrat tu správnou? We got you. Máme pro tebe vše, co potřebuješ vědět na jednom místě.

Proč je elektro koloběžka prostě super?

Po městě během chvilky

Po městě během chvilky

Do práce, do školy, na meeting, nebo za kámoši? Stačí se odrazit! O zbytek se postará koloběžka. Nezastaví tě žádná kolona, můžeš to vzít zkratkou přes park a za pár minut jsi kdekoliv.

Šetří naše životní prostředí

Šetří naše životní prostředí

Elektro koloběžce záleží na naší planetě. Proto neprodukuje jakékoliv výpary, emise CO2 a je eco-friendly. Můžeš si tak z kalendáře vyškrtnout návštěvu měření emisí.

Nízké provozní náklady

Nízké provozní náklady

Elektřina je výrazně levnější, než spalovací pohonné hmoty a cena za ni dlouhodobě roste pomaleji, než benzínu nebo nafty. Elektro koloběžka je investice, která se ti časem zaručeně vrátí.

Nepotřebuje moc péče

Nepotřebuje moc péče

Žádné oleje, filtry či jiné provozní kapaliny. Elektro motor má navíc oproti tomu spalovacímu mnohem méně součástek, tedy výrazně menší poruchovost. Stačí ji jen 2x do roka dopřát kontrolu v servisu, podobně jako například jízdní kolo.

Neřešíš parkování

Neřešíš parkování

Modrá zóna? No a? Koloběžku stačí připevnit zámkem jako kolo, nebo jednoduše složit a vzít si jí kamkoliv s sebou. Ušetříš tak čas hledáním místa a peníze za parkování.

Energii doplníš kdekoliv

Energii doplníš kdekoliv

Doma, v práci, ve škole, u kámoše i v kavárně. Kde je zásuvka, tam je i šťáva pro elektro koloběžku. Nepotřebuješ hledat žádné spešl zásuvky, koloběžku nabiješ přes stejnou zásuvku, jako svůj mobil.

Žádné povinné ručení

Žádné povinné ručení

Pokud vlastníš jakékoliv motorové vozidlo, každoročně musíš zaplatit nemalé peníze za povinné ručení. To se ale nevztahuje na elektro koloběžky a za ušetřené peníze si můžeš koupit radši něco pro radost.

Koloběžka tě prostě baví

Koloběžka tě prostě baví

Jízda na elektro koloběžce je zábava, která tě jen tak neomrzí. Můžeš se s ní i jen tak projíždět po městě nebo v parku. V horkých letních dnech navíc oceníš osvěžující vítr ve vlasech.

Měl bych si elektro koloběžku pořídit?

Měl bych si elektro koloběžku pořídit?

Jsi pořád na vážkách, zda je koloběžka pro tebe to pravé ořechové? Zkus si odpovědět na tyto 4 otázky. Pokud řekneš 4x ANO, pak se koloběžka pro tebe zaručeně nestane jen dalším věšákem na hadry.

 • Stačí mi dojezd cca 20 km?* Stačí mi dojezd cca 20 km?*
 • Mám v cílové destinaci zásuvku? Mám v cílové destinaci zásuvku?
 • Vystačím si s taškou či batohem? Vystačím si s taškou či batohem?
 • Vedou moje trasy hlavně po zpevněných plochách? Vedou moje trasy hlavně po zpevněných plochách?

*Koloběžka může sloužit i jako přibližovadlo na MHD

Jak vybrat správnou elektro koloběžku

Už máš jasno. Elektro koloběžka je něco, co prostě musíš mít. Mrknul si do prvního e-shopu nebo srovnávače... a co teď? Tolik parametrů, typů a značek. Kde začít? Don't worry, pomůžeme ti. Zde máš pár hlavních bodů, na které se při výběru koloběžky zaměřit. Prvně je důležité si říct, kdy a kde chceš koloběžku používat.

city

Do města

Na ježdění po městě ti stačí i menší kolečka, díky kterým je koloběžka hbitější, rychleji reaguje a lépe se ovládá. Výkon doporučujeme střední (200-350W). Zbytečně agresivní jízda může být ve městě nebezpečná. Zároveň bývá, že čím větší výkon, tím větší baterka a hmotnost koloběžky = horší přenosnost např. při přepravě v MHD.

nature

Do přírody na výlety

Pokud se chceš s koloběžkou prohánět po kopcích v přírodě, měl bys sáhnout po větším výkonu (min. 350W), vhodný pro náročnější terén. S vyšším výkonem musí zároveň přijít i silnější baterie. Pro rychlejší a komfortnější jízdu zvol větší kolečka. Silnější výkon doporučujeme zkušenějším koloběžkařům.

smile

Jen tak pro zábavu

Jestli má koloběžka sloužit jen tak pro radost, nemusíš být při výběru tolik náročný a můžeš sáhnout po levnější variantě. Pro děti doporučujeme vybírat koloběžky s menší baterkou, tedy lehčí. Koloběžka se mu tak bude lépe ovládat a přenášet. Zároveň dítě je výrazně lehčí, takže i se slabší baterií dojede daleko.

power 200-350 W

1. Výkon motoru

Ve světě elektro koloběžek ne vždycky platí "větší výkon = lepší". Čím větší výkon, tím koloběžka rychleji jede a lépe zvládá prudké kopce. Zároveň ale potřebuje silnější baterku, má větší hmotnost a hůře se přenáší. Proto je důležité si říct, kdy a na co chceš koloběžku používat. Zlatý střed je uváděn mezi 200-350W. Takový výkon bohatě stačí na svižnou jízdu po městě. Výkon nad 350W už se dá považovat za takový moped.

speed 25 km/h

2. Maximální rychlost

Koloběžky mají nejčastěji maximálku kolem 25 km/h. Tato rychlost je totiž na koloběžce maximální povolená. Tempo je zároveň dost svižné pro rychlou přepravu, zvládají ho i ti, co na koloběžce stojí poprvé a nespotřebovává tolik baterky. 25 km/h ti bohatě postačí i na menší výlety. Pro děti do 10 let zvol radši koloběžku, na které lze omezit rychlost. Hlavně je nezapomeň obrnit pořádnou helmou a chrániči.

range 15-35 km

3. Maximální dojezd

Dojezd je samozřejmě individuální podle toho, kam chceš s koloběžkou jezdit a jestli ti má sloužit primárně jako dopravní prostředek, např. do práce nebo do školy. Maximální dojezd se u koloběžek pohybuje v rozmezí 15 - 35 km. Pokud chceš svůj dojezd maximalizovat, šetři baterku. Jak?

 • Buď mírnější na „plyn“ a nejezdi agresivně
 • Vyhni se kopcům a jezdi převážně po rovině
 • Nevoz s sebou těžké věci – čím lehčí budeš tím dál dojedeš
 • Nejezdi v silném větru a na mokru po dešti
 • Měj dostatečně nahuštěná nafukovací kolečka
 • Neboj se koloběžce do kopce trochu pomoct vlastní nohou
 • Využívej úsporný ECO režim, pokud ho koloběžka má
wheels 5-10"

4. Velikost a materál koleček

Kolečka ovlivňují rychlost a pohodlí jízdy na koloběžce. Podle materiálu dělíme kolečka na 2 tábory:

Pevná kolečka

To jsou kolečka z polyuretanu. Taková najdeš např. na skatu nebo kolečkových bruslích. Není je potřeba dofukovat a rozhodně je nepíchneš. Nicméně je potřeba při výběru dbát opravdu na kvalitu, jinak jsou kolečka tvrdá a při jízdě ucítíš každý hrbolek.

Gumová kolečka

Neboli "pneumatiky". Tato kolečka jsou pohodlnější na jízdu a bez problému přejedou i menší překážky. Na druhou stranu je potřeba kolečka dofukovat a při jízdě hrozí jejich propíchnutí. Při ojetí gumových koleček stačí vyměnit pouze plášť.

Velká nebo malá? Větší kolečka (7"- 10") ti zaručí pohodlnější a stabilnější jízdu, nicméně koloběžka se je pak tím pádem větší a těžší. Pro méně zkušené a děti doporučujeme kolečka o velikosti 5 – 6,5".

Hledáš zlatý střed? Zkus elektro koloběžku LAMAX

eLander SA50

Pridaj plyn a vychutnaj si jazdu

Výkon, hravosť a skvelé jazdné vlastnosti – zaži viac s novou elektrickou kolobežkou LAMAX eLander SA50. SUV dizajn zapadne doprostred mesta aj na lesnú cestu. Trhaj asfalt a ovládni ľahký terén vďaka prvotriednemu 500W motoru, maximálke 25 km/h a 70 kilometrovému dojazdu. 12“ pneumatiky a citlivé predné odpruženie zariadia, že sa nebudeš po jazde päť minút klepať, ale cestovanie si vychutnáš v najlepšom štýle. Kotúčové brzdy a LED svetlo ťa bezpečne dopravia do tvojej destinácie, tak naskoč!

 • Dojazd 70 km
 • Motor s výkonom 500 W
 • Maximálna rýchlosť až 35 km/h
 • Tlmiče na prednom kolese
 • Veľké 12 palcové kolesá
 • SUV dizajn

eRacer SC50

Ultimátní koloběžka pro tvoji jízdu

Rychlejší, výkonnější a hlavně – zábavnější! Nová generace koloběžek LAMAX je úplně jinde. A ty budeš taky! Stačí naskočit, zmáčknout plyn a nadupaný 1 000W motor dá tvému dni grády. Ať přejíždíš mezi schůzkama, nestíháš další přednášku nebo se chceš jenom bavit, dojezd až 70 km ti dává neomezené možnosti. Ve městě ti pravidla povolí svištět rychlostí 25 km/h, ale na soukromých cestách to můžeš valit až šedesátkou! Zdolej kopce, kostky i rozbité silnice díky odpruženým 10 palcovým vzduchem plněným kolům a vždycky měj svůj stroj pod kontrolou s mechanickou i elektronickou brzdou. Jsi ready nastoupit?

 • Dojazd 70 km
 • Motor s výkonom 1000 W
 • Maximálna rýchlosť až 25 km/h
 • Veľký 18 cm farebný displej
 • Predné aj zadné nastaviteľné odpruženie
 • 10 palcové kolesá s extra odolnosťou

eCruiser-SC30

Elektrická jazda už odmalička

Nikdy nie je priskoro na to, začať vyčíňať na elektrickej štvorkolke! LAMAX eTiger ATV40S pohltí vašich potomkov vo veku od troch do siedmich rokov. Už žiadne – mne sa nechce von – s výdržou až hodinu a pol, parádnym dizajnom a maximálkou 25 km/h dostane každá prechádzka iný rozmer. Elektromotor s výkonom 800 W je úplne tichý, takže zábavu neprekazí ani naštvaný sused. Bezpečie je u detí na prvom mieste – aj rozbehnutú jazdu hneď zastavia prvotriedne kotúčovky a samobrzdiaci systém. K tomu pridajte svetlá, 6“ kolesá a hneď je jasné, čo bude nový najobľúbenejší darček.

Preskúmať
Pripravujeme

eTiger-ATV40S

Elektrická jazda už odmalička

Nikdy nie je priskoro na to, začať vyčíňať na elektrickej štvorkolke! LAMAX eTiger ATV40S pohltí vašich potomkov vo veku od troch do siedmich rokov. Už žiadne – mne sa nechce von – s výdržou až hodinu a pol, parádnym dizajnom a maximálkou 25 km/h dostane každá prechádzka iný rozmer. Elektromotor s výkonom 800 W je úplne tichý, takže zábavu neprekazí ani naštvaný sused. Bezpečie je u detí na prvom mieste – aj rozbehnutú jazdu hneď zastavia prvotriedne kotúčovky a samobrzdiaci systém. K tomu pridajte svetlá, 6“ kolesá a hneď je jasné, čo bude nový najobľúbenejší darček.

eJumper DB50

Prvá motorka ako sa patrí

Táto motorka nie je žiadna hračka, ale nabušený stroj s výkonným 800W elektromotorom, 20km dojazdom a ručičkou na tachometri, ktorá sa zastaví až na 30 km/h. Je skvele ovládateľná, bezpečná a na ulici ju nikto neprehliadne. S výkonnou mašinou ale prichádza aj dôležité varovanie: Pozor, jazda na eJumpere DB50 je extrémne návyková!

 • Veľký dojazd až 20 km
 • Výkonný 800W motor a množstvo šťavy
 • Maximálna rýchlosť až 30 km/h
 • Obmedzovač rýchlosti
 • Predné a zadné tlmiče
 • Brzdy

eTiger ATV50S

Konečne dôvod vypnúť komp a vyraziť von

Táto elektrická štvorkolka vyláka aj toho najpresvedčenejšieho odmietača outdoorových aktivít na čerstvý vzduch. S dojazdom až 20 kilákov, maximálkou 25 km/h, parádnou stabilitou a výkonom 1000 W si váš potomok užije aj jazdu terénom do kopca. Pri zjazde ho podrží predná i zadná kotúčová brzda. Tichý a ekologický elektromotor nebude rušiť ani tú najprísnejšiu susedku a parádny dizajn na čele so štýlovými LEDkami ukáže, kto je pánom ulice

 • Veľký dojazd až 20 km
 • Výkonný 1000W motor a silná baterka
 • Maximálna rýchlosť 25 km/h
 • Obmedzovač rýchlosti
 • Predné a zadné tlmiče
 • Brzdy

E-Scooter S11600

Dovezie ťa ešte ďalej

Pešky je to ďaleko a do MHD sa ti nechce? Naskoč na elektrickú kolobežku a rozhýb sa ulicou rýchlosťou až 25 km/h. S dojazdom 40 kilometrov sa nemusíš obmedzovať len na svoje najbližšie okolie. Silný 350W motor ťa vytiahne do kopca a bezdušové 10˝ pneumatiky spoločne so zadným odpružením ľahko prejdú dlažobné kocky a ďalšie nerovnosti. Za šera a v tme budeš žiariť vďaka jasnému svetlu a bočným LED páskam a pred každou prekážkou ťa zastaví spoľahlivá kotúčovka.

 • 40 km dojazd vďaka Smart Power Managmentu
 • Silný 350 W motor zvládne aj stúpanie
 • Maximálka 25 km/h
 • 10˝ bezdefektová kolesá a odpruženie
 • 11 600 mAh batéria s rekuperáciou
 • Kotúčová brzda

E-scooter S7500 Plus

Buď všade skôr

Kam je to peši ďaleko, tam budeš s našou elektrickou kolobežkou E-Scooter S7500 Plus za pár minút. Uži si mesto z inej perspektívy. Bez kolón, bez plného MHD, za to v rýchlosti až 25 km/h. Cestuješ ďalej? Kolobežku v sekunde zlož a naskoč s ňou do busu. 8,5″ bezdušové pneumatiky nikdy neprepichneš a pritom zvládnu každú nerovnosť. Silná kotúčovka a LED svetlá sa v uliciach postarajú o tvoju bezpečnosť.

 • 25 km dojazd vďaka Smart Power Managmentu
 • Silný 350W motor zvládne aj stúpanie
 • Maximálka 25 km/h
 • 8,5″ neprepichnuteľné kolesá
 • 7 500 mAh batéria s rekuperáciou
 • Kotúčová brzda
Elektrické kolobežky - video

Bezpečnost na elektro koloběžkách

Škola jízdy na elektro koloběžce

Ještě si nikdy si nestál na elektro koloběžce a bojíš se, že hned při první jízdě pozdravíš obrubník? Žádný strach. Ovládání koloběžky je snazší, než se může stát a většina lidí jízdu zvládá během chvilky. Checkni naši školu jízdy a přesvědč se sám.

Ani elektro koloběžka neujíždí zákonům. Kdykoliv s koloběžkou vyrazíš na pozemní komunikaci, musíš dodržovat předpisy stanovené zákonem. Naštěstí všechna pravidla a značky, která platí pro jízdní kola, platí i pro koloběžky. Pamatovat by sis měl tyto nejdůležitější předpisy a značky.

escooter

Alkohol za řídítka nepatří 🍷🚫

Na koloběžce jsi součástí silničního provozu stejně jako na kole nebo v autě. I na ní tedy platí nulová tolerance promile v krvi.

Do 18 let povinná helma ❗⛑

Platí stejně jako na kole - do 18 let je povinné mít pevně nasazenou helmu při jakékoliv jízdě. Helmu však doporučujeme i dospělým. Nikdy nevíš, co se přihodí.

Na cyklostezce max. 30 km/h 🚴

Většina koloběžek má maximální rychlost 25 km/h. Pokud ale zvládneš frčet rychleji, nezapomeň, že v zónách určených pro cyklisty je maximální dovolená rychlost 30 km/h.

Dávej ostatním řidičům signál 👋

Koloběžkář musí dát ostatním řidičům signál o změně směru jízdy. Koloběžka nemá blinkr, takže stejně jako na kole stačí mávnout rukou.

Nejezdi na chodníku 🚳

Využívej silnice, cyklostezky nebo vyhrazené pruhy pro cyklisty. Na chodníku s povoleným vjezdem kol nesmíš svou jízdou ohrozit ani omezit žádného chodce.

Děti do 10 let s dozorem 👩👦

Děti do 10 let bez dozoru osoby starší 15 let se můžou pohybovat pouze na cyklostezkách, v obytných zónách a stezkách vyhraněných pro cyklisty a chodce.

Buď vidět i za šera 🔦

Odrazky jsou povinou výbavou každé koloběžky. Za snížené viditelnosti je potřeba svítit dopředu bílým neoslňujícím světlem a vzadu mít červenou svítilnu nebo přerušované červené světlo.

finish

Pro koloběžku platí veškeré povinnosti účastníka provozu. Respektuj tedy všechny značky, semafory, přednosti zprava. I když nejsi řidič, na koloběžce musíš tato základní pravidla znát a dodržovat.

nobikes

Zákaz vjezdu jídzních kol a koloběžek

Vedení koloběžky je povoleno.

novehicles

Zákaz vjezdu vyznačených vozidel

Značka zakazuje vjezd určeným typům vozidel, tedy i kolům a koloběžkám.

Silnice pro motorová vozidla a dálnice

Koloběžky NESMÍ jezdit na silnicích pro motorová vozidla a na dálnicích. Proto když uvidíš tyto značky, okamžitě otáčej řídítka o 180°.

Silnice pro motorová vozidla - koloběžky zde nesmí jezdit Dálnice - koloběžky zde nesmí jezdit

Pruhy pro cyklisty a koloběžky

Při jízdě na pozemních komunikacích se řiď nejen svislými značkami pro cyklisty, ale i těmi vodorovnými. Pruhy, vyhrazené pro kola, totiž platí i pro koloběžky.

Vysvětlivky

1) Pruh vyhrazený pro cyklisty a koloběžky. Šipka určuje směr jízdy.

2) Piktogramový koridor pro cyklisty a koloběžky určuje směr a prostor pro jízdu. Zároveň upozorňuje řidiče motorových vozidel na zvýšený provoz cyklistů.

3) Prostor před křižovatkou řízenou semaforem, vyhrazený pro cyklisty a koloběžky, čekající na signál "volno" (na zelenou).

4) Přejezd pozemní komunikace pro cyklisty a koloběžky, sousedící s přechodem pro chodce. Po přejezdu můžeš na koloběžce přejet, ale nedává ti žádnou přednost před auty.

5) Sdružený přechod pro chodce a přejezd pro cyklisty a koloběžky. Dávej pozor na chodce.

1) bikelane
2) bikearrows
3) bikestand
4) crossingaside
5) crossingcombined

Údržba koloběžek