LAMAX Electronics | CZ
LAMAX Electronics

DOBÍT KREDIT SIM KARTY

ONLINE

  • Vaše SIM karta je připravená k použití a má aktivní volání, SMS a mobilní data.
  • SIM kartu lze použít v České Republice a na Slovensku a to bez závazků.
  • SIM karta je dodávaná bez PIN kódu.
  • SIM karta je již aktivovaná bez PIN v síti T-Mobile a stačí ji pouze vložit do produktu.
  • Vaše SIM karta je dodávaná s počátečním bonusovým kreditem 10 Kč.
  • Ze svého kreditu nyní čerpáte 3,90 Kč za minutu volání do a SMS za 1,90 Kč do všech sítí podle tarifu Twist S námi.
  • 1MB = 1 Kč, nejvíce však 10 Kč za 1 den s limitem 10 - 100MB.
  • SIM karta využívá mobilní síť společnosti T-Mobile.
  • Informace o Vašem tarifu či požadavek na změnu tarifu můžete vyřídit na +420 800 73 73 73 (Po – Pá 8-21:00).

Voláním na T-Mobile se rozumí volání na čísla značky T-Mobile. Aktivací SIM karty prohlašujete, že jste se seznámili a souhlasíte se Všeobecnými podmínkami T-Mobile, Podmínkami pro zpracování osobních údajů, Obchodními podmínkami tarifu Twist S námi a ceníkem. Veškeré informace o službách, podmínky a další dokumenty najdete v Můj T-Mobile v sekci T-Box. Pro fungování našich služeb zpracováváme určité údaje, které pak využíváme i pro zaslání vhodné nabídky pro Vás. Když nám udělíte souhlas v Můj T-Mobile, můžeme zpracovávat i údaje o tom, jak a kde naše služby využíváte. Na můj T-Mobile můžete tento souhlas také odvolat. Více na t-mobile.cz/ochranasoukromi a nebo www.t-mobile.cz/twist.

Proces registrace nového uživatele do aplikace LAMAX Tracking

Průvodce důležitým nastavením při prvním spuštění aplikace LAMAX Tracking

Jak dlouho vydrží baterie a jak optimalizovat její výdrž?

Výdrž baterie je závislá především na četnosti odesílání polohy hodinek (výběr intervalů v aplikaci od 1 minuty do 60 minut). Dále na dostupné síle signálu GPS (satelitního) a GSM (mobilního) v aktuálním místě, stejně jako na délce a počtu hovorů. Pro běžné použití doporučujeme, v mobilní aplikaci LAMAX Tracking, nastavit 3 minutový interval odesílání polohy. Díky tomuto nastavení dosáhnete bez problému na nadstandardní výdrž okolo 36 hodin na jedno nabití. Pokud potřebujete co nejdelší výdrž, lze interval odesílání polohy nastavit na 60 minut. Tímto způsobem se dostanete na reálnou výdrž až 120 hodin, v závislostech na ostatních výše zmíněných podmínkách (síla GPS/GSM a četnost hovorů). Výhodou je, že i při nastaveném dlouhém intervalu si lze polohu zařízení kdykoli vyžádat přes aplikaci.

Jak pečovat o baterii?

Před prvním použitím dobijte baterii na 100 %. Baterii nesvědčí, když ji necháte úplně vybít. Naopak nabíjení v krátkých cyklech ji nevadí (i přesto že byste nemohli nabít baterii doplna a přerušili nabíjení.

Kde jsou uložena data o pohybu dětí?

Na ničem jiném nám nezáleží tolik, jako na bezpečí našich dětí. Proto jsme se rozhodli provozovat službu na lokálních serverech přímo v naší evropské centrále, v samém srdci Evropy. Díky tomu můžeme zajistit maximální možnou úroveň zabezpečení, nad takto citlivými údaji.

Lze hodinky začít využívat ihned po nákupu?

Ano. Do hodinek je potřeba vložit pouze předplacenou microSIM kartu, u které byl již vypnut PIN kód. Ihned poté jsou hodinky připravené k používání.

Kolik stojí měsíční provoz hodinek?

Někteří operátoři nabízejí, k již stávajícímu hlasovému tarifu, další, takzvanou přidruženou SIM kartu. Za její provoz se u některých operátorů neplatí nic, u jiných zlomek ceny standardních tarifů. Rozpětí měsíčních nákladů je tedy velice různé, záleží jen na Vámi zvolené variantě, každopádně s vhodným operátorem lze hodinky provozovat od nulových nákladů za měsíc.
Průměrná průměrná spotřeba dat u LAMAX WatchY2 je 50MB měsíčně (při použití 1 minutové frekvence pro lokalizaci a 10 zpráv denně).

Jsou hodinky WatchY2 zdravotně nezávadné, pro mé dítě?

Ano, hodinky jsou z vysoce kvalitního a zdraví nezávadného silikonu. Nemusíte se tak bát o přítomnost škodlivých látek, jako u jiných výrobců, kteří mohou pro výrobu používat měkčené plasty, které obsahují, pro zdraví nebezpečné ftaláty.

Jak správně telefonovat s hodinkami?

Pro dosažení nejlepšího výsledku je nutné hodinky udržovat ve vzdálenosti do 20 cm od úst dítěte.

Nouzové tlačítko SOS

V případě ohrožení stačí držet tlačítko SOS po dobu tří vteřin, abyste navázali spojení a informovali Váš SOS kontakt o nebezpečí.

Hodinky WatchY2 mají možnost nastavení až 3 čísel jako kontakt k funkci SOS. Tyto kontakty se nastavují v aplikaci LAMAX Tracking. Pokud je první číslo na seznamu nedostupné, hodinky automaticky vytočí druhé. Pokud je i druhé číslo nedostupné, vytočí třetí.

Jak se hodinky vypínají?

Hodinky se vypínají, pokud není v hodinkách vložena funkční SIM karta, tlačítkem na jejich boku. V případě, že je vložena funkční SIM karta, je jediný způsob vypnutí pomocí funkce „Vzdáleného vypnutí trackeru" v aplikaci LAMAX Tracking“.

Funkce Režim odposlechu

Funkci „Režim odposlechu" naleznete v sekci nastavení zařízení v aplikaci LAMAX Tracking. Po kliknutí na tuto volbu se zobrazí dialogové okno, kam zadáte telefonní číslo, na které má odposlech směřovat. Po stisknutí „OK" se odešle příkaz, který způsobí, že dané zařízení během několika vteřin zavolá na telefonní číslo, které jste skrz aplikaci zadali a potvrdili „OK“.

Tímto způsobem se můžete ujistit, že je dítě v pořádku, pokud Vám neodpovídá z hodinek a Vy nevíte, co se děje.

Jak nastavit Monitorované oblasti?

Z domovské obrazovky v aplikaci LAMAX Tracking klikněte na "MENU → Monitorované oblasti". Zobrazí se Vám obrazovka s tlačítkem „Vytvořit monitorovanou oblast", pokud ještě nemáte žádnou vytvořenou. V případě, že máte již nějakou oblast vytvořenou, zobrazí se seznam oblastí a tlačítko pro přidání nové v pravém horním rohu. Najděte na mapě oblast, kterou chcete monitorovat, zvolte její velikost, pojmenujte si ji a nakonec vše nezapomeňte uložit vpravo dole tlačítkem „Uložit“.

Jak fungují systémy lokalizace v zařízeních z řady LAMAX Tracking?

Jak přesná je lokalizace hodinek?

Od jednotek metrů až po stovky metrů v závislosti na aktuálně používané technologii pro samotné určení polohy. V případě dostatku GPS signálu je běžná přesnost na 5-20 metrů. V místech kde je GPS signál slabý, případně zcela není, dochází k určení polohy za pomoci GSM (LBS) sítě, kde se přesnost může pohybovat klidně do 1000 metrů anebo Wi-Fi sítě, kde je přesnost lokalizace do 300 metrů.

GPS lokalizace

Systém GPS je založený na satelitní technologii. Zabudovaný modul zaměří daný objekt s využitím satelitu. GPS modul v zařízení LAMAX se spojí s několika, nebo dokonce i s víc než deseti satelity v jednu chvíli tak, aby nejlépe zjistil polohu.

GPS má přesnost 5 - 20 m.

Každé zařízení s GPS musí před zahájením činnosti najít přibližně svou polohu, aby vědělo, které satelity má hledat. GPS bez asistence kvůli tomu potřebuje v průměru 1-3 minuty (maximálně 12,5 minuty) k prvnímu určení polohy ze satelitů. V tomto případě se osvědčí naše zabudované AGPS.

Lokalizace AGPS

A-GPS – Asistovaný GPS, který zkracuje dobu potřebnou na nalezení přibližné polohy v systému GPS.

V případě A-GPS se data o satelitech a přibližné polohy zařízení stahují ze serveru v internetu a drasticky se tak snižuje doba, která je potřebná k první lokalizaci.

Tímto způsobem může tedy GPS lokalizace v zařízeních LAMAX začít fungovat za méně než minutu a jsme schopni najít polohu zařízení za mnohem kratší dobu než u zařízení bez A-GPS.

Co když není nalezena poloha přes GPS nebo je příliš slabý signál?

Lokalizace pomocí přes GPS je velmi přesná, nicméně funguje nejlépe venku na otevřeném prostranství.

Za podmínek ztíženého šíření signálu (např. v místnostech, podzemních garážích, tunelech, metru, poblíž vysokých budov, v místech kolem radiových vysílačů atd.) může zařízení pracovat s menší přesností, v krajních případech není signál GPS dostupný vůbec.

V takové situaci si zařízení z řady LAMAX Tracking pomáhají také signálem tzv. sítě LBS, tedy vysílačů mobilních operátorů nebo okolních Wi-Fi sítí.

Lokalizace Wi-Fi

Tento způsob lokalizace určuje polohu zařízení pomocí skenování okolních sítí a síly signálů jednotlivých vysílačů. Tato data jsou následně využita na výpočet přibližné polohy.

Obvykle se uvádí, že přesnost lokalizace přes Wi-Fi se pohybuje v mezích 50 - 200 m ve městě.

V případě, že není poloha určitelná pomocí Wi-Fi zapojuje se systém LBS.

Lokalizace LBS

Na základě vysílačů mobilních operátorů určí oblast pobytu dítěte speciální algoritmus. Výhodou tohoto řešení je to, že víme, v jaké v oblasti se dítě nachází.

Tento způsob lokalizace je ale nepřesný a umožňuje určit pouze přibližnou polohu. Především na krajích měst nebo v málo osídlených oblastech, kde je menší hustota stanic BTS (vysílače mobilního signálu).

Obvykle se uvádí, že přesnost lokalizace LBS se pohybuje v mezích 50 - 500 m ve městě.

Wifi / LBS mi ukazuje doma špatnou polohu

Pokud se pohybujete v lokalitách, kde není dobrý příjem GPS signálu a hodinky se lokalizují pomocí LBS či Wi-Fi, může být poloha nepřesná. Pokud chcete pouze GPS polohu tak doporučujeme zakázat Wi-Fi a LBS lokalizaci v aplikaci (Menu -> Nastavení zařízení -> O zařízení). Zařízení poté bude hledat jen GPS signál.

Jsou účtovány nějaké poplatky za uložená data v uživatelském účtu?

Ne. Všechny účty na serverech produktu, včetně aplikace LAMAX Tracking, jsou zcela zdarma.

Mohu pod jedním účtem spravovat více hodinek?

Ano, pod jedním účtem můžete obsluhovat až 20 hodinek nebo jiných sledovacích zařízení z řady LAMAX Tracking. Navíc tento účet můžete sdílet s ostatními členy domácnosti bez limitu přihlášených uživatelů.

Lze sledovat jedno zařízení více uživateli najednou

Existuje také možnost, aby několik lidí sledovalo několik hodinek.

Příklad:
Rodiče mají 2 děti a psa a tím pádem mají 2x WatchY2 a 1x GPS Locator. Aby měli oba přístup, stačí vytvořit jeden účet v aplikaci LAMAX Tracking. Pod tento účet zaregistrujete všechna zařízení s pomocí ID čísel jednotlivých zařízení. Oba rodiče jsou pak do aplikace LAMAX Tracking přihlášeni stejným účtem a mají tak přístup ke stejným údajům.

Můžu své dítě poslat do školy s hodinkami?

Ano. Díky našim hodinkám, je to bez problému. Stačí jen hodinky správně nastavit. Pokud nastavíte správně režim nerušit v aplikaci LAMAX Tracking (Menu -> Nastavení zařízení -> Režim nerušit „od-do"), tak WatchY2 fungují jako běžné digitální hodinky. Dítě si s nimi nemůže hrát (listovat v menu atp.). Na hodinky se navíc nikdo nedovolá a nemohou tak dělat nežádoucí zvuky a tím vyrušovat při vyučování. Jediné co zůstává funkční je funkce SOS.

Pokud tedy správně nastavíte „Režim nerušit", není důvod, aby dítě nemohlo mít hodinky ve škole/školce, přestože je tam zákaz mobilních telefonů. A pokud by měl pedagog problém, stačí vysvětlit, že hodinky tuto funkci mají.

Jak funguje funkce Kamarádi?

Přiložte dvoje WatchY2 vedle sebe, přidržte prst na ikoně „Kamarádi" po dobu alespoň 3 sekund a WatchY2 si navzájem vymění kontaktní údaje a mohou si navzájem volat.
Tato funkce spolupracuje pouze mezi zařízeními LAMAX Watchy2 a lze takto spojit pouze dvě zařízení

Jakou použít SIM kartu a jaký tarif zvolit?

Správná SIM karta pro hodinky WatchY2 je: microSIM a její rozměry jsou 15,0 × 12,0 × 0,76 mm.
Do hodinek je potřeba pouze vložit SIM kartu.
K hodinkám můžete použít libovolnou předplacenou kartu či mobilní tarif, který obsahuje alespoň 30 MB dat na měsíc. Volné a placené minuty jsou již zcela na Vašem uvážení.

Proč musí mít SIM karta datový balíček?

Pro odesílání informací o GPS poloze Vašeho dítěte využívají hodinky technologii mobilního datového přenosu (komunikace se serverem). Pokud vložíte SIM kartu bez internetového připojení, budete moci na hodinky pouze telefonovat.

Jak rychlá data musí SIM podporovat, LTE, 3G nebo GPRS(2G)?

Stačí GPRS(2G). Protože pro samotné odesílání polohy není potřeba velkých objemů dat a abychom dosáhli co nejdelší výdrže na jedno nabití. V neposlední řadě je to samotné pokrytí. LTE ani 3G signál totiž není všude. Naopak všude tam, kde se dovoláte s telefonem, je i námi zvolené GPRS (2G) internetové připojení.

Fungují hodinky i v zahraničí?

Ano, záleží jen na Vašem tarifu a nastavení Vaší SIM karty. Je potřeba mít aktivovaný i hlasový roaming.

Hodinky mi nefungují v zahraničí, co mám dělat?

Nastavte si v aplikaci čísla v mezinárodní předvolbě.

Jak zapnout funkci Krokoměru?

Krokoměr je nutné zapnout / povolit v aplikaci LAMAX Tracking touto cestou (Menu → Fitness → „Ozubené kolečko“ Nastavení krokoměru).
Měření vestavěného krokoměru se nemůže porovnávat s profesionálními měřidly, a proto tyto údaje používejte jako orientační.

Důležité upozornění:

Náramkový telefon WatchY2 není profesionálním bezpečnostním sledovacím zařízení. Údaje o poloze a historii pohybu závisí na dostupnosti signálů GPS, WiFi a GSM (LBS), které výrobce nezajišťuje a ani jejich dostupnost nemůže garantovat. Bezpečnostní prvky telefonu slouží čistě pro orientační přehled o zaznamenané poloze a zaznamenané historii pohybu. Vzhledem k výše uvedenému výrobce neposkytuje záruku ani jiným způsobem negarantuje nebo neodpovídá za aktuální dostupnost polohy a kompletní historii pohybu náramkového telefonu WatchY2.

Zůstaň v obraze s našim newsletterem

1x za dva měsíce ti pošleme zajímavé články a novinky o našich produktech.

* Odesláním formuláře vyjadřuješ souhlas se zpracováním osobních údajů.