LAMAX WatchY - první spuštění

LAMAX WatchY - průvodce základními funkcemi a nastavením

Mátě nějaké další otázky?

Využijte naše FAQ, kde odpovídáme na nejčastější otázky našich zákazníků.


Jak dlouho vydrží baterie a jak optimalizovat její výdrž?
Výdrž baterie je především závislá na četnosti automatického odesílání polohy hodinek. Dále na samotné síle GPS (satelitního) a GSM (mobilního) signálu, stejně jako na délce a počtu hovorů. Pro běžné použití doporučujeme, v rodičovské aplikaci, nastavit hodinový interval odesílání polohy. Díky tomuto nastavení dosáhnete bez problému na standardní výdrž 20-30 hodin na jedno nabití. Pokud potřebujete co nejdelší výdrž, lze automatické odesílání polohy zcela vypnout. Polohu pak můžete, v aplikaci vyvolat manuálně. Tímto způsobem se dostanete na reálnou výdrž 40-50 hodin, v závislostech na ostatních výše zmíněných podmínkách (síla GPS/GSM a četnost hovorů).
Kde jsou uložena data o pohybu dětí?
Na ničem jiném nám nezáleží tolik, jako na bezpečí našich dětí. Proto jsme se rozhodli provozovat službu na lokálních serverech přímo v naší evropské centrále, v samém srdci Evropy, v Praze. Díky tomu můžeme na 100 % zaručit maximální možnou úroveň zabezpečení, nad takto citlivými údaji.
Lze hodinky začít využívat ihned po nákupu?
Ano. Do hodinek je potřeba vložit pouze micro SIM kartu u které byl vypnut požadavek na zadání PIN kódu. Ihned poté jsou hodinky připravené k používání.
Kolik stojí měsíční provoz hodinek?
Někteří operátoři nabízejí, k již stávajícímu hlasovému tarifu, další, takzvanou přidruženou SIM kartu. Za její provoz se u některých operátorů neplatí nic, u jiných zlomek ceny standardních tarifů. Rozpětí měsíční nákladů je tedy velice různé, záleží jen na Vámi zvolené variantě, každopádně s vhodným operátorem lze hodinky provozovat od nulových nákladů za měsíc.
Jsou hodinky WatchY zdravotně nezávadné, pro mé dítě?
Ano, hodinky jsou z vysoce kvalitního a zdraví nezávadného silikonu. Nemusíte se tak bát o přítomnost škodlivých látek, jako u jiných výrobců, kteří mohou pro výrobu používat měkčené plasty, které obsahují, pro zdraví nebezpečné ftaláty.
Jak správně telefonovat s hodinkami?
Pro dosažení nejlepšího výsledku je nutné hodinky udržovat ve vzdálenosti do 10 cm od úst dítěte.
Jak se hodinky vypínají?
Pro bezpečnost našich dětí jsme přidali funkci Vzdáleného vypnutí hodinek, ta zajistí, že pokud je v hodinkách vložena funkční SIM karta, nelze tyto hodinky vypnout tlačítkem na jejich boku. Jediný způsob je pomocí funkce „Vypnout“ v rodičovské aplikaci.
Jak nastavit bezpečnostní zóny?
Na základní obrazovce vyberte prostředí ikonu Mapy. Poté ve spodní části obrazovky přepněte na panel Zóny a klikněte na tlačítko Vytvoření nové oblasti. Nyní můžete v mapě, pomocí až šesti bodů, označit Vámi požadovanou oblast. Poté klikněte na tlačítko Vytvořit oblast. Nyní již jen stačí zadat název oblasti a potvrdit zeleným tlačítkem OK.
Jak přesná je lokalizace hodinek?
Od jednotek metrů až po stovky metrů v závislosti na aktuálně používané technologii pro samotné určení polohy. V případě dostatku GPS signálu je běžná přesnost na 5-20 metrů. V místech kde je GPS signál slabý, případně zcela není, dochází k určení polohy za pomoci GSM sítě, kde se přesnost může pohybovat v řádech několika, i vyšších stovek metrů.
Jsou účtovány nějaké poplatky za data v uživatelském účtu na serveru produktu?
Ne. Všechny účty na serverech produktu, včetně aplikace LAMAX WatchY App, jsou zcela zdarma.
Mohu pod jedním účtem spravovat více hodinek?
Ano, pod jedním účtem můžete obsluhovat až 20 hodinek. Navíc tento účet můžete sdílet s ostatními členy domácnosti bez limitu přihlášených uživatelů.
Jak funguje funkce Make Friends?
Pro správné zprovoznění funkce Make Friends jsou zapotřebí dvoje hodinky WatchY. Oboje musí mít vloženou funkční SIM kartu s připojením na internet. Zároveň je potřeba mít oboje hodinky přidané pod rodičovský účet v mobilní aplikaci (nemusí být výhradně na jeden rodičovský účet, ale mohou být). Poté se stačí se zapnutými hodinkami přiblížit k sobě a zatřást s nimi, stejný pohyb jako při podání rukou. Do minuty se hodinky spárují a děti si mohou rovnou posílat hlasové vzkazy mezi sebou. Komunikace je po spárování možná mezi dvěma hodinkami.
Jakou použít SIM kartu a jaký tarif zvolit?
Správná SIM karta pro hodinky WatchY je: Micro SIM a její rozměry jsou 15,0 × 12,0 × 0,76 mm
Do hodinek je potřeba vložit SIM kartu s vypnutým požadavkem na PIN kód.
K hodinkám můžete použít libovolnou předplacenou kartu či mobilní tarif, který obsahuje alespoň 30 MB dat na měsíc. Volné a placené minuty jsou již zcela na Vašem uvážení.

Proč musí mít SIM karta datový balíček?
Pro odesílání informací o GPS poloze Vašeho dítěte využívají hodinky technologii mobilního datového přenosu. Pokud vložíte SIM kartu bez internetového připojení, budete moci na hodinky pouze telefonovat.
Jak rychlá data musí SIM podporovat, LTE, 3G nebo GPRS?
GPRS. Protože pro samotné odesílání polohy není potřeba velkých objemů dat a abychom dosáhli co nejdelší výdrže na jedno nabití. V neposlední řadě je to samotné pokrytí. LTE ani 3G signál není zdaleka všude. Naopak všude tam, kde se dovoláte s telefonem, je i námi zvolené GPRS internetové připojení.
Fungují hodinky i v zahraničí?
Ano, záleží jen na Vašem tarifu a nastavení Vaší SIM karty.
Jak zapnout funkci Krokoměru?
V aplikaci je potřeba zapnout funkci „Přepínač chůze“. Najdete ji v Nastavení -> Profil dítěte. Následně můžete zvolit rozpětí časů, kdy má krokoměr chůzi počítat a kdy nikoliv.

Důležité upozornění:

Náramkový telefon WatchY není profesionálním bezpečnostním sledovacím zařízení. Údaje o poloze a historii pohybu závisí na dostupnosti signálů GPS, WiFi a GSM, které výrobce nezajišťuje a ani jejich dostupnost nemůže garantovat. Bezpečnostní prvky telefonu slouží čistě pro orientační přehled o zaznamenané poloze a zaznamenané historii pohybu. Vzhledem k výše uvedenému výrobce neposkytuje záruku ani jiným způsobem negarantuje nebo neodpovídá za aktuální dostupnost polohy a kompletní historii pohybu náramkového telefonu WatchY.